تضییع میلیاردی حقوق دولت با تخلفات متعدد گمرکی شرکت تولیدکننده پوشک

تخلفات متعدد گمرکی

تخلفات متعددگمرکی

بر اساس مکاتبه انجام شده با دیوان محاسبات، پرونده تخلفات متعدد گمرکی شرکت تولیدکننده پوشک در دیوان محاسبات در دست رسیدگی است.

 چندی قبل خبر عدم ترخیص تعمددی مواد اولیه متعلق به دو شرکت تولیدکننده پوشک در رسانه ها منتشر شد. هرچند شرکتهای مذکور تعمد در عدم ترخیص کالا از گمرک را رد کرده اند، اما به تازگی اسنادی به دست آمده که نشان میدهد، یکی از شرکتهای مورد اشاره در زمان ریاست کلی مسعود کرباسیان در گمرک تخلفات متعدد گمرکی داشته است.

زمان وقوع این تخلفات به سال ۹۴ باز میگردد و پرونده مذکور در دادستانی یکی از استانهای شمال غربی کشور در دست بررسی است. این در حالی است که پرونده تخلفات شرکت مذکور در دیوان محاسبات نیز در دست بررسی میباشد.

بر اساس مکاتبه احمد توکلی با عادل آذر، با بررسیهای دیوان محاسبات و گمرک، در ترخیص کالاهای این شرکت تخلفات متعدد شکل گرفته و هم اکنون پرونده تخلفات در شعبه هفتم دادسرای دیوان محاسبات در دست رسیدگی است.

گفتنی است، با توجه به حساسیتهای به وجود امده در خصوص تخلفات گمرکی شرکت تولید کننده پوشک، اسناد کامل این تخلفات در روزهای آینده منتشر خواهد شد. تنها یکی از تخلفات این شرکت، ترخیص کالای با حقوق و عوارض ۳۵ درصدی با ردیف تعرفه ۴ درصد می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *